Menu

MSI predstavuje päticu mATX dosiek pre socket AMD AM4

  • Napísal(a) 
  • Čítať 2868 krát
  • Tlač
  • E-mail

Úspešný nástup novej generácie procesorov AMD sprevádzal aj nový čipset, ktorého domovom však boli zväčša dosky formátu ATX. Fanúšikovia menších skriniek si tak museli počkať na druhú vlnu základných dosiek. V prípade MSI v nej prichádza hneď päť nových modelov Micro-ATX formátu.

A320M GAMING PRO, A320M BAZOOKA, A320M GRENADE, A30M PRO-VD/S a A320 PRO-VD majú spoločný formát i čipset A320, líšia sa však výbavou a najmä zameraním.

A320M PRO VD

Dvojica posledne menovaných je určená pre pracovné stanice a kancelárske stroje s nízkou obstarávacou cenou no s požiadavkou na moderný základ, ktorý bude spolupracovať s najnovšími procesormi od AMD. Zaujímavejšie sú však dosky pre herné počítače.

Aj tu sa drží MSI zaužívaného označovania inšpirovaného vojenskými predlohami. A320M BAZOOKA a A320M GRENADE sa teda zaradia do série Arsenal GAMING a predstavujú voľbu pre cenovo orientovaného hráča.

MSI A320M GRENADE

Nižšie je postavený model GRENADE, ktorý na malom formáte ponúka dvojicu DIMM slotov s podporou pamäťových modulov s frekvenciou do 2667 MHz a celkovou kapacitou max. 32 GB. Pre grafickú kartu je pripravený PCI-Express ×16 3.0 slot, ďalšie karty sa budú musieť vmestiť do dvoch PCI-Express ×1, štandardný PCI slot sa z dosiek začína pomaly vytrácať. Pevné disky majú k dispozícii štvoricu S-ATA 6 Gb/s portov, ozaj rýchle SSD je možní vložiť do M.2 slotu. Vo výbave nechýba gigabitový sieťový adaptér Realtek 8111H, osemkanálová zvuková karta Realtek ALC887 a na zadnom paneli hneď trojica obrazových výstupov DVI-D, HDMI a D-sub.

Trendom poslednej generácie dosiek je LED podsvietenie, ktoré sa presúva už aj do nižších cenových hladín a nesmie chýbať ani tu. V prípade GRENADE je červené a dá sa synchronizovať s voliteľnými pripojenými LED pásikmi.

MSI A320M BAZOOKA

A320M BAZOOKA je postavená trochu vyššie, čo sa prejavuje na jej pôdoryse (oproti GRENADE je širšia) a samozrejme aj výbave, ktorú nesie. Dizajnovo sa nesie v kombinácii bielej a čiernej farby a biele sú aj LED, ktoré tvoria jej podsvietenie. Pamäťové sloty sú  pripravené štyri, takže doska podporuje maximálne 64 GB RAM, pribudlo niekoľko USB portov, zvuk má na starosti Realtek s kodekom ALC892 a sieťový adaptér sa nezmenil.

MSI A320M GAMING PRO

Do herných strojov s priehľadnou bočnicou si to najpriamejšie nasmerovala doska A320M GAMING PRO zo série Performance GAMING. Z hľadiska výbavy a rozloženia komponentov ide v podstate o model GRENADE naladený do čierno-červenej farebnej kombinácie.

Zdroj: MSI

návrat hore

NÁVŠTEVNOSŤ

2021        2020        2019        2018       2017       2016       2015       2014       2013