Menu

5 najlepších Nintendo Switch hier na rok 2024

  • Napísal(a)  Redakcia
  • Zverejnené v Hry
  • Čítať 79 krát
  • veľkosť písma zväčšiť veľkosť písma zväčšiť veľkosť písma
  • Tlač
  • E-mail

Konzola Nintendo Switch je revolučný herný nástroj s neustále sa rozširujúcim katalógom hier, vďaka ktorému je rozhodovanie sa medzi hrami ešte náročnejšie. Hybridná konzola je síce zárukou nezabudnuteľného herného zážitku, ale znalosť toho, ktoré hry najlepšie vyhovujú vašim preferenciám, vám zabezpečí ešte plnohodnotnejší zážitok.

Či už ste herný veterán, alebo nováčik, ktorého zaujímajú hry pre jedného alebo viacerých hráčov, v našom komplexnom sprievodcovi 5 najlepšími hrami pre Nintendo Switch na rok 2024 nájdete vhodnú voľbu.

Najlepšia hra celkovo - Super Mario Bros. Wonder

Či už sa do Hubového kráľovstva s bratmi Super Mario vydávate prvýkrát, alebo ste zarytý fanúšik, hra Super Mario Brothers z edície Wonder vás zaujme hneď od začiatku.

supermariobroswonder

V tomto novom dobrodružstve môžete preskúmať Kvetinové kráľovstvo skákaním po hubách, vyhýbaním sa nebezpečným rastlinám, ako sú Goomby a Piranha Plants, navigáciou k novým rozhodnutiam prostredníctvom Warp Pipes a získavaním čo najviac Wonder Seeds pre nové schopnosti a nový vzhľad. Hra počas hrania prináša náročnejšie úlohy a fascinujúcejšie vizuálne efekty.

Hru Super Mario Bros. Wonder si môžete zahrať sami alebo sa pripojiť online na Nintendo Switch a užiť si ju s priateľmi a rodinou. Hra určite prebudí vaše vnútorné dieťa, keď sa vydáte na divoké dobrodružstvo s Mariom, Luigim, princeznou Daisy, princeznou Peach, Nabbitom, Toadette a mnohými ďalšími postavami.

Najlepšia akčná adventúra - The Legend Of Zelda: Tears Of The Kingdom

Po obrovskom úspechu hry Breath of the Wild musela edícia The Legend of Zelda s názvom Tears of the Kingdom naplniť veľké očakávania. No nesklamala. Hra vás zavedie na epické dobrodružstvo späť do krajiny Breath of the Wild, pričom toho môžete preskúmať oveľa viac ako predtým.

the legend of zelda tears for the kingdom

Okrem putovania po krajine teraz môžete dobývať aj moria a oblohu. Okrem nových miest na prieskum máte teraz k dispozícii aj nové zbrane, ktoré môžete ukovať a používať, ako aj nové schopnosti, ktoré môžete ovládať a využívať. Dobrodružstvo pri odhaľovaní najhlbších tajomstiev nového sveta pokračuje, zatiaľ čo vy bojujete a zdolávate nových nepriateľov.

Hra The Legend Of Zelda: Tears Of The Kingdom prevzala to, čo sa nám na Breath of the Wild páčilo najviac, a posunula to na novú úroveň kreativity, vylepšenej hrateľnosti a napínavých súbojov. Bez ohľadu na to, koľko hodín strávite pri tejto hre, nie je možné vyčerpať všetky možné dobrodružstvá, ktoré má k dispozícii.

Najlepšia pretekárska hra - Mario Kart 8 Deluxe

Mario Kart sa už dávno v minulosti etabloval ako jedna z najlepších pretekárskych hier. Verzia Deluxe je ďalším vylepšením. Mario Kart Deluxe vracia späť obľúbený bojový režim, prináša nové postavy, s ktorými môžete pretekať, sprístupňuje všetky predtým vydané trate DLC a poskytuje očakávanú možnosť držať dva špeciálne predmety súčasne, čo hráčom dáva možnosť využiť pri pretekoch ďalší level stratégie.

mario kart 8 deluxe

Aby sa Mario Kart 8 Deluxe stal najlepšou pretekárskou hrou na Nintendo Switch, ponúka aj množstvo možností pre viacerých hráčov. Môžete sa rozhodnúť hrať hru online a pretekať až proti 11 ďalším hráčom. Prípadne môžete hrať na rozdelenej obrazovke a súťažiť s tromi hráčmi alebo hrať v režime pre viacerých hráčov bezdrôtovo prepojením až ôsmich konzol.

Najlepšia klasická hra - Tetris 99

Dokážete úspešne pretvoriť klasickú hru, ktorá bola pôvodne vytvorená v roku 1985, a dať jej nový nádych bez toho, aby stratila svoju pôvodnú príťažlivosť? Spoločnosti Nintendo Switch sa to podarilo s hrou Tetris 99.

tetris 99

Vzorec klasickej hry založenej na stavaní kociek zostal rovnaký, ale zavedenie systému pre viacerých hráčov jej dodalo nový svieži nádych. Milovníci hry Tetris teraz môžu súťažiť až s 98 ďalšími hráčmi naraz a navzájom sa vyradiť.

Súboj s viacerými hráčmi, čo najrýchlejšie vytváranie línií a ich okamžitá explózia, rovnako ako v hre Sugar Rush 1000, je zábavný, adrenalínový zážitok vhodný pre hráčov všetkých vekových kategórií. Tetris 99 zaujme nové publikum tejto hry a zarytým fanúšikom umožní užiť si klasickú hru inak.

Najlepšia strieľačka pre deti - Splatoon 3

Splatoon nie je typická strieľačka. Pre začiatok, namiesto streľby nábojmi strieľate atrament. Okrem toho, na rozdiel od iných strieľačiek, kde je cieľom zabíjať ostatných hráčov a ničiť prekážky, v hre Splatoon je cieľom pokryť herný priestor čo najväčším množstvom atramentu.

splatoon 3

Ak chcete poraziť súperov, odstrániť prekážky a postúpiť v hre, stačí vystreliť čo najviac atramentu. Pri hre v režime pre viacerých hráčov môžete očakávať divoké farebné dobrodružstvo. Práve tento netradičný dizajn strieľačky z nej robí najlepšiu strieľačku vhodnú aj pre deti. Zatiaľ čo v herných režimoch nedošlo k žiadnym zmenám, Splatoon 3 ponúka lepšiu konektivitu, ako aj vylepšené interakčné centrum pre hráčov. 

Katalóg hier pre Nintendo Switch je bezkonkurenčný, pokiaľ ide o ponuku širokej škály hier. Dúfame, že náš výber piatich najlepších v rôznych kategóriách vám poskytne východiskový bod, aby ste si hranie na Nintendo Switch naozaj užili.

návrat hore

NÁVŠTEVNOSŤ

2024        2023        2022        2021        2020        2019        2018       2017       2016       2015       2014       2013