Menu

Nové riešenie pre domácnosti od ESET s vyššou ochranou

  • Napísal(a) 
  • Čítať 1146 krát
  • Tlač
  • E-mail
  • Pridajte komentár medzi prvými!

Spoločnosť ESET dnes vydala nový rad bezpečnostných riešení pre domácnosti. Tie reagujú na vývoj v oblasti bezpečnostných hrozieb a súčasťou radu je i nový produkt ESET Smart Security Premium s funkciami pre vytváranie a ukladanie hesiel a zabezpečenie jednoduchého a spoľahlivého šifrovania.

Nové riešenie pre domácnosti lepšie chránia pred ransomwarom a špehovaním webkamery. Ransomware v infikovanom zariadení zašifruje obsah jeho obsah alebo niektorý z často používaných súborov a za jeho odšifrovanie žiada od majiteľa zariadenia výkupné. Ak sa používateľ stretne s naozaj sofistikovaným druhom ransomwaru a všetky bezpečnostné vrstvy jeho najnovšieho ESET riešenia zlyhajú, do hry vstupuje Ochrana pred ransomwarom, ktorá monitoruje samotné správanie aplikácií a procesov bežiacich na zariadení.

ESET Ochrana

 

Vyššiu potrebu ochrany súkromia pri zariadeniach vybavenými webovými kamerami  reflektuje funkcia zabezpečujúca používateľa pred špehovaním webkamery. Ochrana webovej kamery reguluje prístup k webkamere a používateľ vždy vidí všetky procesy a aplikácie, ktoré k nej majú dočasný, alebo trvalý prístup. Ochrana domácej siete mu zasa umožní vidieť všetky zariadenia, ktoré sa pripájajú k jeho domácemu routeru a pomáha odhaliť zraniteľnosti, napríklad nezmenené defaultné heslo.

ESET PasswordManager SecureData

Ochrana pred ransomwarom, ktorá monitoruje správanie aplikácií a procesov je súčasťou všetkých uvádzaných produktov, rovnako ako ochrana proti skriptovým útokom. Tá deteguje útoky skriptov cez prostredie PowerShell a Javascript.

ESET SecureData01

Ochrana domácej siete umožní otestovať domáci router na rôzne zraniteľnosti, či už neaktuálny firmvér, alebo slabé administrátorské heslo. Sprehľadňuje aj zoznam aktuálne pripojených zariadení s možnosťou zaradenia do kategórií. Súčasťou verzie Premium je aj Password Manager, do ktorého je možné heslá ukladať alebo generovať nové, extra silné heslá. Všetky uložené údaje sú šifrované štandardom AES 256. Zabezpečenie dát pred krádežou alebo duplikáciou v prípade straty či krádeže laptopu alebo USB kľúča má zasa na starosti funkcia ESET Secure Data.

Antivírusová ochrana

Zdroj: TS ESET

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.Antispamová kontrolaJoomla CAPTCHA
návrat hore

NÁVŠTEVNOSŤ

2017       2016       2015       2014       2013