Menu

Xiaomi Mi5s posúva vlajkovú loď do nových vôd

  • Napísal(a) 
  • Čítať 1395 krát
  • Tlač
  • E-mail
  • Pridajte komentár medzi prvými!

Jeden z najvydarenejších smartfónov pravej čínskej produkcie, Mi5 od Xiaomi bol a ešte stále je medzi fanúšikmi tejto značky obľúbený. Aj vlajková loď však potrebovala trochu osviežiť a tak sa do predaja dostáva aj verzia Mi5S a Mi5S Plus. Ako inak, pretekajúce výkonným hardvérom.

Toto už nie sú lacné smartfóny s dvojcifernou cenovkou, ale to najlepšie čo Xiaomi aktuálne ponúka. V porovnaní s ázijskou ponukou sa ceny môžu zdať pomerne vysoké, no vo vodách, v ktorých sa vlajkové lode plavia je to ešte stále viac než len výhodná ponuka.

xiaomi mi5s

Xiaomi Mi5s si od Mi5-ky berie to najlepšie, a to formát. Kvalitne spracované telo so zaoblenými okrajmi a nenápadným dizajnom obaľuje Full HD displej s uhlopriečkou 5,15“ a výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 821 so štvoricou jadier Kryo taktovaných na 2,15 GHz. Poteší plná podpora našich LTE a „international“ verzia MIUI 8 nadstavby nad Androidom 6.0. Základnú hardvérovú výbavu dopĺňa 3 GB RAM a 64 GB úložisko, bez ďalšej možnosti rozšírenia microSD kartou.

Z hľadiska výbavy senzorov a rozhraní nechýba nič dôležité, senzor obtlačkov prstov je integrovaný v domovskom tlačidle, smartfón sa pripojí aj k 5 GHz Wi-Fi sieťam a pozná aj rýchle nabíjanie cez obojstranný konektor USB typu C. Fotoaparát s rozlíšením 12 MPix patrí medzi tie vydarenejšie, používa rovnaký čip Sony IMX378 ako Google Pixel, má sklenený objektív zložený zo šiestich elementov a zvláda aj 4K video a Full HD video pri 120 FPS. Za Mi5s aktuálne zaplatíte zhruba 330 EUR, dúfame že sa časom dostaneme aj na nižšie ceny, no najmä, že samotný Mi5 ešte viac zlacnie.

Xiaomi ponúka aj väčšiu verziu Mi5, ktorá je však tvarovo aj konštrukčne odlišná. Volá sa Mi5s Plus a už z názvu je jasné, že je väčšia. Displej má uhlopriečku až 5,7“ aj keď len vo Full HD rozlíšení. V predaji sú dve verzie, tá lacnejšia disponuje 4 GB RAM a 64 GB úložiskom, tá drahšia zasa 6 GB RAM a 128 GB. Čipset je rovnaký ako pri Mi5s, Qualcomm Snapdragon 821 akurát jadrá sú taktované vyššie, na 2,35 GHz. Cenovo sa hýbeme vyššie, aktuálne je to 383 EUR za 64 GB verziu, 128 GB verzia stojí 447 EUR.

xiaomi mi5s plus

Čítačka obtlačkov prstov sa presunula na chrbát smartfónu, rovno pod duálny fotoaparát s čipmi Sony IMX258, ktorý si svoju premiéru odbil v modeli Redmi Pro. Fotoaparát využíva aj optickú stabilizáciu, PD autofokus a dvojtónovú LED, fotografie skladá z dát zozbieraných oboma čipmi súčasne, pričom jeden z nich zhotovuje čiernobiely záznam. Predná kamera so 4 MPix čipom Omnivision OV4688 má objektív so svetelnosťou F/2.0 a 80° uhlom. Silnou devízou bude aj 3800 mAh akumulátor, ktorý vydrží výkonný hardvér poháňať počas aktívneho dňa na jedno nabitie.

SMARTFÓN XIAOMI MI5S Plus si môžete vybrať V 64 GB a 128 GB verzii

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.Antispamová kontrolaJoomla CAPTCHA
návrat hore

NÁVŠTEVNOSŤ

2017       2016       2015       2014       2013