Menu

Päť palcov a Android v podaní Lenovo

  • Napísal(a) 
  • Čítať 2410 krát
  • Tlač
  • E-mail

Päťpalcovým tabletom ešte celkom neodzvonilo. Alebo inak. Päťpalcové telefóny sú v kurze. Alebo ako to s týmito zariadeniami na hranici tabletu a telefónu vlastne je. Tak či onak, ani ryba, ani rak.

Prvým zo známych tabletov s uhlopriečkou 5“ bol DELL Streak, ktorý sa ešte stále celkom dobre drží na trhu. Ten má v sebe integrovaný aj 3G modul, a dá sa z neho telefonovať. O niečo jednoduchší bol napríklad Archos 5, ktorý bol skutočným vreckovým tabletom, a dokonca aj v prevedení s 250 GB diskom. Archos však svoje riešenie pojal s väčším ohľadom na multimédiá, hry, video a televíziu.

Podľa uniknutých informácií by sa mal do rovnakého segmentu kompaktných tabletov pustiť aj Lenovo, výrobca známy svojimi produktmi najmä v biznis segmente. Či bude v podobnom duchu orientovaná aj táto novinka, alebo pôjde „len“ o prerastený telefón sa ešte len dozvieme. IdeaTab, ako by sa mal tento tablet volať bude bežať pod Androidom. Bližšie informácie zatiaľ nemáme, okrem micro USB a mini HDMI by mal disponovať aj prednou kamerou pre videohovory. Prítomnosť 3G modulu zatiaľ nevieme potvrdiť, Wi-Fi pripojenie by však malo byť samozrejmosťou.

ideapad-52

Zdroj+foto: Engadget

návrat hore

NÁVŠTEVNOSŤ

2021        2020        2019        2018       2017       2016       2015       2014       2013