Slováci na webe surfujú najrýchlejšie
Podľa spoločnosti Google sme krajinou, v ktorej sa používateľom webové stránky načítavajú na počítačoch najrýchlejšie. Vyplynulo to z prieskumu dát zozbieraných službou Google Analytics.
Pri načítaní webových stránok v mobilných telefónoch sme skončili až na desiatom mieste, tu nás predbehlo napríklad aj Česko a Rumunsko.
Stíhame to za tri sekundy
Slovákom trvá v priemere 3,3 sekundy, kým sa im na obrazovke počítača zobrazí webová stránka. Najhoršie na tom je Indonézia, kde sa na rovnaký výsledok čaká aj viac ako 20 sekúnd.
Slovensko o dve desatiny sekundy predstihlo Južnú Kóreu, na treťom mieste skončila Česká republika. Vysvetlenie nášho úspechu je možné len odhadovať.
Rýchlosť zobrazenia webových stránok sa získala priemerom zobrazení rôznych stránok viacerých používateľov z danej krajiny.
Použitá metodika závisí od viacerých faktorov, akými je rýchlosť pripojenia na internet, výkon počítača, najčastejšie navštevované stránky a aj rýchlosť týchto stránok.
Podľa zistení Google sa v priemere najpomalšie načítavajú webové stránky informačných a realitných portálov. Môže za to časté aktualizovanie informácií.
Veľké mestá ťažia z optiky
Podľa Jaroslava Kolára zo spoločnosti UPC nám k prvému miestu mohla pomôcť aj kvalitná infraštruktúra pripojenia na internet – „V súčasnosti vo väčšine miest nad 20 000 obyvateľov ponúka optické alebo vysokorýchlostné pripojenie hneď niekoľko operátorov“.
Podľa internej štatistiky UPC jej zákazníci prenášajú až štvornásobne viac dát zo zahraničných ako zo Slovenských webov.
Tomáš Palovský z Telekomu taktiež pripisuje výsledky prieskumu najmä výraznému rozšíreniu rýchlych optických sietí, ktoré sú dostupné aj v menších mestách a obciach na Slovensku.
Súvisiace položky (podľa značky)
- Google reklama: Skvelá príležitosť, ako inzerovať firmu alebo značku digitálne
- Trendy v internetovej reklame pre rok 2021
- Xiaomi sa vyjadruje k obmedzeniam Google služieb v domácej Číne. Hovorí, že to je úplne inak
- Google reklama v roku 2021
- ESET informuje o útokoch kybernetickej skupiny na stredoeurópske firmy