Menu

Čím vás dokážu zaujať súčasné hry?

  • Napísal(a)  Redakcia
  • Čítať 225 krát
  • Tlač
  • E-mail

Virtuálny svet oslovuje čoraz viac ľudí a hráčsky svet sa neustále rozrastá. Odklon od reality a vstup do tej virtuálnej je pre mnohých odpočinkom, vykúpením a vytúženým resetom, no mnohé dnešné herné tituly však rozhodne nemožno vnímať ako „oddychovky”. Tieto revolučné novinky totiž neustále povyšujú zážitok z hrania a aj naďalej posúvajú hranice hrateľnosti.

Kým kedysi bola každá herná novinka tou prelomovou, dnes by ste ich už asi ťažko zrátali. Ich neuveriteľné množstvo výrazne sťažuje akejkoľvek novinke presadiť sa, tie najúspešnejšie však najčastejšie posúvajú súčasné limity hier a prichádzajú s niečím, o čom hráčska komunita rozhodne ani nesnívala. Či už ide o grafickú prepracovanosť, pútavú dejovú linku alebo excelentné zvukové spracovanie, takéto hry si získavajú solídne zastúpenie. Čo však robí hry aj naďalej takými populárnymi?

Neustále vylepšovanie platforiem

Kým prvá konzola bola predstavená takmer pred 50 rokmi, v tomto roku sa začína už ich desiata generácia. Za týmto neustálym rozvojom stoja v posledných dekádach najmä tri obligátne stálice, ktoré každú jednu generáciu prichádzajú s výrazným vylepšovaním. Práve platformy PlayStation a Xbox patria medzi tie revolučné, no ďalším významným hráčom je aj spoločnosť Nintendo. S príchodom každej novinky je zvedavosť hráčov enormná a ich očakávania sa stále navyšujú, čo len potvrdzuje, že samotné hranie je neustále na vzostupe.

Technologický posun

Pozornosť sa však orientuje aj na samotnú výpočtovú techniku. Dnešné počítače či notebooky rozhodne nie sú tým, čím bývali kedysi a súčasné spracovania mnohokrát skôr predstavujú hudbu budúcnosti a sú opäť nadľudským dielom s neuveriteľným herným potenciálom. Herné zariadenia sa tešia z obrovskej popularity a vďaka pokroku technológií a neustálym inováciám jednoznačne za dobou nezaostávajú, ba naopak, mnohokrát súčasné limity prevyšujú.

Rozšírené spôsoby hrania

Veľké množstvo žánrov, online podpora s možnosťou multiplayera a neustále sa rozširujúce príslušenstvo či dominancia virtuálnej reality láka čoraz viac priaznivcov. Či už uprednostníte hry postavené na stratégii alebo si zapnete príjemnú „oddychovku”, výber nie je rozhodne obmedzujúci. Neobmedzená zábava, vysoká dávka adrenalínu a nespútaná herná sloboda. Práve to si mnohí hráči najviac cenia na herných tituloch a možnosť zabaviť sa, tímovo spolupracovať či takticky premýšľať rozhodne hovorí v ich prospech.  Hry tak aj v dnešnej dobe majú svoje opodstatnenie a kto vie, kam sa nasledujúce roky ešte posunú vpred. Jedno je ale isté, určite to bude opäť veľkolepý herný zážitok.

Zdroj obrázka: Roman Kosolapov / Shutterstock.com

návrat hore

NÁVŠTEVNOSŤ

2020        2019        2018       2017       2016       2015       2014       2013