Menu

Epson chce zmeniť budúcnosť firemnej tlače

  • Napísal(a) 
  • Čítať 1972 krát
  • Tlač
  • E-mail

Nové modely atramentových tlačiarní WorkForce Pro sú navrhnuté tak, aby uspokojili potreby firemnej klientely od malých kancelárií po veľké podniky. Epson ich stavia ako konkurenciu pre laserové tlačiarne, esom v ich rukáve je exkluzívna technológia tlačovej hlavy PrecisionCore.

Nový rad tlačiarní WorkForce Pro s funkciou Replaceable Ink Pack System je navyše úsporný a ohľaduplný k životnému prostrediu. Vďaka veľkokapacitným zásobníkom dokáže vytlačiť až 80 000 strán bez výmeny atramentu, čím podľa Epsonu vytvorí až o 95% menej odpadu. Minimalizuje sa tak aj potreba údržby a v porovnaní s laserovými farebnými tlačiarňami je významnou úsporou aj o 82% nižšia spotreba energie. Ich prechod do režimu spánku je rýchlejší a prebudenie menej energeticky náročné ako pri laserovej technológii tlače.

epson 1

Pri 80 000 vytlačených stranách je to podľa testov Buyers Laboratory LLC (BLI) o 77 kilogramov menej odpadu ako pri konkurenčných laserových tlačiarňach. Tlačové hlavy PrecisionCore dokážu naniesť presné množstvo atramentu na rôzne typy povrchov, vďaka minimálnemu plytvaniu zdrojov preto vyprodukujú menej odpadu.

Napríklad Epson Work Force Pro WF-R5890D3DTWF je atramentové all-in-one zariadenie, ktoré ponúka výdrž až 75 000 strán pre všetky farby a môže byť dobrou voľbou v nasadení, kde je dôležitá minimálna doba odstavenia a nízke požiadavky na údržbu.

epson 2

Európske podniky by mohli podľa Epson ušetriť prechodom z laseru na atrament až 4,5 dňa na mzdových nákladoch, čo je v prepočte asi 55 miliónov EUR ročne. Predpokladá sa , že dopyt po atramentových tlačiarňach porastie o 13% ročne a do roku 2019 bude predstavovať 34% celkového trhu s firemnými tlačiarňami.

Zdroj: TS Epson

Súvisiace položky (podľa značky)

návrat hore

NÁVŠTEVNOSŤ

2020        2019        2018       2017       2016       2015       2014       2013