Menu

Beelink X2 urobí z vašej telky Smart TV. A veľmi lacno

  • Napísal(a) 
  • Čítať 5254 krát
  • Tlač
  • E-mail

Ak sa ešte stále spoliehate na starú dobrú telku, prípadne ste nechceli pri nákupe novej investovať do Smart funkcií a teraz by ste si to radi vyskúšali, dá sa to napraviť. Navyše, veľmi lacno, stačí si dokúpiť TV Box s Androidom, napríklad Beelink X2.

Jeden z najdostupnejších media prehrávačov na trhu stojí aktuálne asi 30 dolárov a ponúka výbavu, vďaka ktorej nebudete mať problém s prehraním takmer akéhokoľvek obsahu. Beelink X2 je síce starším modelom a na trhu nájdete aj modernejšie a ešte lepšie vybavené, jeho najväčšou devízou je však práve cena.

Beelink X2 je malá štvorcová škatuľka s pôdorysom len 110×110 mm a výškou 17,5 mm, takže si ho môžete zobrať so sebou na cesty a pripojiť napríklad k hotelovému televízoru či malému televízoru v spálni. Trúfa si však aj na väčšie uhlopriečky a to vďaka podpore 4K rozlíšenia.

beelink x2 3

beelink x2 4

Na zariadení beží v základe starší Android vo verzii 4.4, ktorý má k dispozícii Allwinner H3 SoC so štvoricou Cortex A7 jadier, 1 GB RAM, GPU Mali 400MP2 a 8 GB úložisko. To sa dá jednoducho rozšíriť 32 GB microSD kartou, alebo externým úložiskom po pripojení na jeden z dvojice USB 2.0 portov. Konektivitu zabezpečuje 100 Mbit ethernetový konektor a Wi-Fi v štandarde 802.11 b/g/n. Nechýba optický SPDIF a HDMI port pre pripojenie k televízoru.

Po pripojení do domácej siete tak máte hneď niekoľko možností, ako do televízora pustiť video a zvuk. Beelink X2 podporuje Miracast, takže stačí zrkadliť obraz zo smartfónu alebo z tabletu, pohodlnejšie však bude nainštalovať si aplikáciu priamo do internej pamäte a sledovať on-demand video, napríklad cez HBO GO, Netflix a ďalšie archívy. Dobrá pomoc aj v prípade, že Smart TV vlastníte, no jej systém neponúka inštaláciu potrebných aplikácií. Alebo si nevie poradiť s novými kodekmi.

Vďaka predinštalovanému KODI a podpore XBMC dokáže zariadenie prehrať z USB disku či sieťového zdroja v rámci domácej siete takmer čokoľvek. Po spustení síce na televízore uvidíte domácu obrazovku Androidu bez akejkoľvek grafickej nadstavby, no po spustení KODI dostanete do rúk plnohodnotný multimediálny prehrávač, ktorý si poradí aj s H.265 kodekom.

beelink x2 2

Pribalené diaľkové ovládanie síce nevyzerá nijak vábne, čo je vzhľadom na cenu celkom prirodzené, podmienky pre základné ovládanie spĺňa, no asi aj tak ho časom vymeníte za klávesnicu s touchpadom alebo ovládač s malou klávesnicou.

Beelink X2 zoženiete v eshope GearBest.com za 29,99 USD, čiže aktuálne za zhruba 27 EUR.

návrat hore

NÁVŠTEVNOSŤ

2020        2019        2018       2017       2016       2015       2014       2013