Menu

Lenovo Moto rozširuje ponuku o modely E4 a E4 Plus

  • Napísal(a) 
  • Čítať 2030 krát
  • Tlač
  • E-mail

Dvojica Moto G5 a Moto G5 Plus zaznamenala veľmi solídny nástup na slovenský trh. Obe novinky prišli s atraktívnymi cenami, no stále sú pre mnohých drahé a preto Lenovo vpustilo do vôd najnižšieho segmentu lacné Moto C a Moto C Plus s cenovkou okolo stoeurovej hranice. No a poslednou novinkou je dvojica, ktorá sa zaradí kamsi medzi ne. Moto E4 a E4 Plus.

Smartfóny série Moto E pokračujú v trende modelov Moto G a ponúkajú výhodný pomer medzi cenou a ponúkanou výbavou. Korešpondujú dokonca aj dizajnom a kovovým telom. Odľahčené „géčka“ však majú menej výkonný hardvér.

moto e4

Moto E4 je s uhlopriečkou päť palcov menším z dvojice noviniek. Displej ponúka HD rozlíšenie, chráni ho Gorilla Glass 3 a telo má oleofóbnu povrchovú úpravu. Smartfón s hmotnosťou 151 gramov v sebe ukrýva akumulátor s kapacitou 2800 mAh, ktorý by vzhľadom na displej s nižším rozlíšením a čipsetom MediaTeka MT6737M mohol vydržať na jedno nabitie aj dva ľahšie dni. Android vo verzii 7.1 bez akýchkoľvek nadstavieb (s výnimkou pár Moto vylepšení) bude mať k dispozícii štyri Cortex A53 jadrá taktované na 1,25 GHz, 2 GB RAM a 16 GB úložisko.

Fotoaparát s rozlíšením 8 MPix nie je žiadnym zázrakom a video zvládne len v HD rozlíšení pri 30 fps, no už Moto G5 nás presvedčil, že aj v lacnom smartfóne môže byť kvalitný fotoaparát. Výbava senzorov v Moto E4 je len základná, na internet sa pripojíte cez 4G sieť operátora alebo nakrátko cez Wi-Fi 802.11 a/b/g/n.

moto e4 plus

Najväčším ťahákom verzie s označením Moto E4 Plus bude určite akumulátor. Do kovového tela sa vmestila kapacita 5000 mAh, navyše s podporou rýchlonabíjania s pribalenou 10W nabíjačkou ho dobijete pomerne rýchlo. Displej má síce 5,5“ no stále len HD rozlíšenie a spoločne s rovnakým čipsetom ako v prípade Moto E4 nebude pre akumulátor priveľkou záťažou. Odhadujeme preto, že Moto E4 Plus bude stačiť nabíjať každú tretiu noc. Veľkosť akumulátora sa však podpísala na celkovej hmotnosti, ktorá sa zastavila dva gramy pod dvestogramovou hranicou.

Obe novinky teda stavajú na rovnakom základe, i verzii operačného systému, väčší model je však lepšie vybavený, pre používateľa najvýraznejšou zmenou bude prítomnosť snímača obtlačkov prstov a 13 MPix fotoaparát s podporou záznamu FullHD videa a HDR.

Zdá sa vám ponuka Moto z hľadiska dizajnu trochu jednotvárna? Nuž, rozlišovanie na prvý pohľad bude o čosi ťažšie už od polovice júna, kedy sa nové smartfóny s logom Moto na chrbte na našom trhu objavia. Moto E4 bude stáť 149 EUR a Moto E4 Plus 199 EUR. Oba modely budú na výber v šedej, zlatej a modrej farbe.

Zdroj: TS Lenovo

návrat hore

NÁVŠTEVNOSŤ

2020        2019        2018       2017       2016       2015       2014       2013