Menu

NZXT ponúkne AM4 rámček pre sériu chladičov Kraken zadarmo

  • Napísal(a) 
  • Čítať 3778 krát
  • Tlač
  • E-mail

S uvedením nových procesorov AMD Ryzen sme sa dočkali aj nového socketu AM4. AMD po dlhých rokoch siahlo po odlišnom retenčnom rámčeku chladiča, takže doposiaľ predávané chladiče s podporou socketu AM3 nebude možné na nový AM4 použiť. NZXT však na svojich zákazníkov myslí a majiteľom AiO vodných kitov Kraken pošle redukciu zdarma.

Kompatibilitu, či skôr nekompatibilitu AM4 a AM3, ktorý tu bol veľmi dlho, sa snažia výrobcovia hardvéru riešiť po svojom. Niektoré základné dosky dostávajú dve sady otvorov, aby sa dal na Ryzen použiť aj retenčný rámček a teda aj chladič pre AM3, výrobcovia komponentov chladenia to majú jednoduchšie. Stačí im retenčný rámček vyrobiť a prispôsobiť pre nový socket.

V prípade NZXT majú majitelia vodných AiO setov výhodu v tom, že výrobca im rámček zadarmo až domov. Týka sa to setov Kraken X31, X41, X61, X42, X52 a X62. Stačí vyplniť požiadavku na stránke výrobcu a prvé zásielky sa začnú posielať 15. marca.

Ak sa už tešíte na upgrade na Ryzen a nechcete sa vzdať svojho vodníka,  navštívte stránku https://www.nzxt.com/customer-support a vytvorte ticket. Potrebovať budete doklad o nákupe chladiča ale aj základnej dosky so socketom AM4 a zhruba do dvoch pracovných dní vám NZXT pošle retenčný rámček na zvolenú adresu. Doručenie potrvá ďalšie dva týždne, takže nejaký extra rýchly proces to nie je, no aspoň nebudete musieť investovať do nákupu nového chladiča.

Viac informácii nájdete na stránke https://www.nzxt.com/am4-bracket

Zdroj: NZXT

návrat hore

NÁVŠTEVNOSŤ

2020        2019        2018       2017       2016       2015       2014       2013