Menu

ASRock uviedol kompaktnú dosku A88M-ITXac

  • Napísal(a) 
  • Čítať 2068 krát
  • Tlač
  • E-mail

Celkom dobre zavedená značka, na našom trhu známa cenovo výhodnými, ale aj technicky neštandardne riešenými základnými doskami predstavuje ďalšiu novinku. Kompaktná doska ITX formátu A88M-ITXac je určená pre najnovšie AMD APU a CPU so socketom FM2+.

Zdá sa, že A88M-ITXac sa môže stať základom nielen pre úsporné kancelárske počítače, ale aj kompaktné domáce počítače, pri ktorých sa počíta aj s hraním hier. Pre grafickú kartu je pripravený plnohodnotný PCI-Express 3.0 ×16 slot, doska podporuje aj spoluprácu grafického jadra integrovaného v APU a plnokrvného diskrétneho Radeonu.

Doska je postavená na čipsete AMD A88X, takže ASRock A88M-ITXac ponúka slušné možnosti a podporu aktuálnych technológií a rozhraní. Pre procesory je pripravená päťfázová napájacia kaskáda, k dispozícii sú síce len dva DDR3 sloty, no vmestia sa do nich moduly s celkovou kapacitou 32 GB a maximálnou frekvenciou 2400 MHz.

asrock itx a88x 2

Nechýbajú moderné rozhrania, okrem šiestich S-ATA 6 Gb/s portov je pripravený aj M.2 slot pre SSD, ktorý si našiel svoje miesto na chrbáte dosky. To trochu sťaží jeho prípadnú výmenu a v mnohých skrinkách bude treba dosku celkom vybrať zo skrinky, no na ITX formáte nikdy nebolo miesta nazvyš. To sa však našlo pre šesťkanálovú zvukovú kartu, štvoricu USB 3.0 portov a hneď trojicu obrazových výstupov (HDMI, DVI, D-Sub). Do sveta multimédií a pohodlia bez káblov doska zapadne vďaka 802.11ac WLAN adaptéru s BT vo verzii 4.0, štandardné káblové pripojenie k sieti má na starosti gigabitový adaptér.

Za tento dobre vybavený základ malého domáceho počítača zaplatíte zrejme niečo okolo 100 EUR, presnejšiu cenu by sme sa mali dozvedieť už čoskoro.

Zdroj: techpowerup.com

návrat hore

NÁVŠTEVNOSŤ

2020        2019        2018       2017       2016       2015       2014       2013