Menu

Odštartoval ďalší ročník národného IT Fitness testu

  • Napísal(a) 
  • Čítať 1996 krát
  • Tlač
  • E-mail

IT Asociácia Slovenska aj tento rok v rámci iniciatívy eSkills for Jobs spúšťa testovanie IT zručností Slovákov. Od dnes si tak už po piatykrát môžeme overiť svoje schopnosti práce s počítačom, vedomosti o internete a sociálnych sieťach.

Po ukončení  IT Fitness Testu navyše dostanete certifikát, ktorý je možné použiť napríklad ako podklad o IT znalostiach pri pracovnom pohovore. Aj bez špeciálnych školení tak môžete jednoducho preukázať svoje IT zručnosti. Test preskúšava celkovú počítačovú gramotnosť osoby, vrátane rýchlosti, logického myslenia i vynaliezavosti. Výsledok obsahuje aj odporúčania, v ktorých oblastiach sa respondent môže zlepšiť.

Online test na stránke www.itfitnesstest.sk  pozostáva z 25 otázok so štyrmi možnosťami odpovedí z rôznych oblastí IT. V minulosti sa do testovania zapojilo už viac ako 100 000 Slovákov, pričom minulý rok dosiahla priemerná úspešnosť hodnotu 48%.

Aj tento rok je pripravený špeciálny test pre žiakov základných škôl. Test v tejto kategórii preverí aj vedomosti detí a to, ako sa vedia brániť pred šikanou na sociálnych sieťach alebo inými ohrozeniami internetu.

Kampaň „e-Skills for Jobs“ koordinujú spoločnosti DIGITAL EUROPE a European Schoolnet v spojení so stovkami partnerov na národnej a celoeurópskej úrovni. Na Slovensku je v rámci nej prealizovaný práve IT Fitness Test a národné kolo súťaže sieťových akadémií NAG 2015. Garantom a organizátorom kampane je IT Asociácia Slovenska, medzi partnerov IT Fitness Testu patrí tento rok spoločnosť Samsung, Slovanet, národný správca domén SK-NIC, IT Academy, QBSW či pracovný portál Profesia.sk.

Zdroj: ITAS

návrat hore

NÁVŠTEVNOSŤ

2020        2019        2018       2017       2016       2015       2014       2013