Menu

Rýchly test: Stojí Huawei P10 Lite stále za to?

  • Napísal(a)  Redakcia
  • Čítať 1367 krát
  • Tlač
  • E-mail

Telefón Huawei P10 Lite prišiel na trh s jediným cieľom. Stať sa kráľom strednej triedy. V roku jeho vydania môžeme konštatovať, že sa tento plán vydaril. Otázkou však zostáva, či sa oplatí tento telefón kúpiť aj tri roky od jeho vydania.

Už na začiatku článku vám odpovieme, že áno, oplatí. Huawei P10 Lite je aj po troch rokoch od vydania skvelým telefónom, ktorý vám mimoriadne uľahčí váš život. S ľahkosťou je spojené aj jeho držanie v ruke, keďže telefón nie je ani príliš veľký, ani príliš malý. Displej s rozmerom 5,2 palcov bol rozhodne správnym krokom a jeho ovládanie je mimoriadne príjemne a intuitívne.

Základné parametre Huawei P10 Lite

Operačný systém: Android 7.0.,

RAM: 3 GB,

Procesor: HiSilicon Kirin 658, osemjadrový,

Displej: 5,2 palcov,

Fotoaparát: 12 Mpx, predný 8 Mpx,

Batéria: 3000 mAh,

Rozmery: 146,5 x 72 x 7,2 mm.

Ideálny na bežné používanie

Keďže Huawei P10 Lite patrí do kategórie strednej triedy mobilov, nemôžete od neho určite očakávať masívny výkon ako od niektorej z popredných vlajkových lodí. Na bežné používanie však rozhodne stačí, aj keď malú výčitku máme k samotnému procesoru v mobile, ktorý by mohol byť o čosi výkonnejší. Poznať to najmä pri spustení niektorých aplikácií, keď ich zapnutie určitý čas trvá.

Kvalitný fotoaparát, na ktorý sa môžete spoľahnúť

Ďalším veľkým plusom pri telefóne Huawei P10 Lite je jeho fotoaparát, na ktorý sa môžete rozhodne spoľahnúť a nesklame vás. Dvanásť megapixelov vo fotoaparáte pohodlne stačí na to, aby ste mohli vytvoriť fotografie, za ktoré sa nebudete hanbiť. Ak by sme mali model P10 Lite oznámkovať, bolo by to dobré. Huawei P10 Lite je mobil, ktorý kúpite za slušnú cenu (momentálne okolo 200 eur) a splní všetky vaše základné požiadavky. Taktiež sa odporúča ľuďom, ktorí preferujú skôr väčšie displeje, no telefóny v rozmeroch 5,5 palca sú už pre nich príliš veľké. Na strednú triedu ide vo finále o slušný mobil, ktorý nesklame.

Zdroj obrázka: Anut21ng Photo / Shutterstock.com

návrat hore

NÁVŠTEVNOSŤ

2021        2020        2019        2018       2017       2016       2015       2014       2013