Menu

Všetky Apple produkty začínajúce na písmeno “i”

  • Napísal(a)  Redakcia
  • Čítať 1248 krát
  • Tlač
  • E-mail

Spoločnosť Apple rada nazýva svoje výrobky začínajúce na písmeno “i”, ako iPhone, iMac a podobne. V článku si vypíšeme všetky hardvérové položky, ktoré na toto písmeno začínajú. Zatiaľ čo každý názov konkurenčných produktov začína veľkým písmenom, Apple sa v tomto chcel odlíšiť. Ide o šesticu výrobkov, za ktorých vznikom stál bývalý majiteľ Apple - Steve Jobs.

iPad

Od prvej generácie tohto tabletu prešlo už 11 rokov. Odvtedy si iPad prešiel dlhú cestu a dostal viaceré pridružené verzie. Môžete si k nemu prikúpiť klávesnicu, investovať do malej verzie iPad Mini či väčšej iPad Air. Vlajkovou loďou je bezpochýb iPad Pro. Ten je určený pre profesionálov a dokáže plnohodnotne nahradiť notebook.

iMac

Ide o takzvaný all-in-one počítač. V preklade je to len monitor s displejom, v ktorom je zabudovaný počítač. Vhodný je pre prácu do kancelárie či na doma. Obľúbia si ho hlavne fanúšikovia minimalistického dizajnu. To vďaka jeho jednoduchému dizajnu a bezkáblovému fungovaniu. Stačí pripojiť cez bluetooth myšku a klávesnicu a môžete pracovať na plné obrátky. 

iPod

Doba mp3 sa uchytila aj v Apple, ktorý na tento trend reagoval tiež. Časom dospeli až do vytvorenia MP4, ktorú nazvali iPod. Dnes tento produkt dokáže viac, ako toho dokázali prvé iPhony. Počúvať hudbu, hrať hry či fotiť fotky. Avšak tento produkt časom prestali promovať a zanikol. Predsa len by to bolo zbytočne mať vo vrecku telefón, ktorý dokáže robiť to isté, čo iPod. 

iBook

Tam, kde skončila cesta iBooku, začala cesta Macbooku. iBook bol mierený na edukačné účely a jeho prvý model vznikol v roku 1999. Jeho cesta bola ukončená, poslednou, štvrtou verziou, ktorá vyšla v roku 2006. Jeho cena bola okolo 1500 dolárov. Čo je dnešná cena Macbook Air s M1 chipom. Ak niekto chce tvrdiť, že ceny Apple produktov rastú, nech si prečíta tento odstavec.

iSight

Ide o samostatne vyrobené webkamery, ktoré ste mohli používať na svojom all-in-one počítači alebo laptope. Časom boli predávané v iBooku, v ktorom boli zakomponované. Neskôr sa začali vyrábať do klasických Macbookov, Macbookov s Intel grafikou a Macbookov Pro. Kompatibilný bol so všetkými operačnými systémami.

iPhone

Produkt, ktorý raketovo vyniesol túto spoločnosť medzi hviezdy. Tento telefón netreba nijako zvlášť predstavovať. Jeho úplne prvý model bol vyrobený v roku 2007 s názvom iPhone 3. Odvtedy sa ľudia tešia na september, kedy Apple ohlási na svojej live konferencii nový model.

Zdroj obrázka: GaudiLab / Shutterstock.com

návrat hore

NÁVŠTEVNOSŤ

2024        2023        2022        2021        2020        2019        2018       2017       2016       2015       2014       2013